ICEKARTING AUTOCAR ÖZEL

ClientAutocar
LocationIcekarting, Korupark
CategoryBlog
YearEkim 2013

ICEKARTING AUTOCAR ÖZEL

Autocar Dergisinin ilgi alanına giren ICEKARTING Ekim sayısına konuk oldu ve çok güzel görüntüler ortaya çıktı...Yapılan yorumlarda bunu kanıtlar durumda

Autocar ekibi bugün farklı bir deneyim için bir araya geldi.Evet, bugün bir pistteyiz, ama altımızda çılgın beygirlere sahip otomobiller yok. Bir pistteyiz, ama önümüzdeki yol asfaltta değil parlak bir buz ile kaplı.

Buz pistine iniyoruz ve yüzümüze soğuk bir hava çarpıyor. Burada durup izlemek bile zorken, karting aracı ile hızlı tur atmak hiç kolay olmayacak.

   Buz kartingi özellikle soğuk ülkelerde sokaklarda kurulan pistlerde yapılan ve hem sürüş hem de seyir zevkine sahip olan bir etkinlik. Aynı zamanda size sürüş yeteneğinizi geliştirmek konusunda bir çok ipucu veriyor. Çünkü; kullandığınız araç ne olursa olsun, buzda verdiği tepkiler hemen hiç değişmiyor. İsterseniz dört çeker pahalı bir SUV kullanın isterseniz de iki çeker küçük bir şehir otomobili veya bizim gibi bir karting aracı...Fizik kuralları hepsi için aynı işliyor.Bu nedenle her şeyden önce araca hakim olmak ve buz üzerinde ani hareket yapmamak ciddi bir önem taşıyor.

   Autocar ekibi gün boyunca onlarca tur attı ve günün sonunda epey yorulmuş bir halde evlerine döndü. Ama; pistten ayrılırken herkesin yüzü gülüyordu. Buz üzerinde bolca önden kayma, arkadan kayma, spin, kontra ve kahkaha vardı.

   İşin ilginç yanı kenardan buz pistinde yarışan ekibi izlerken, herkesin sürüş tarzındaki farklılıklar açıkça görülebiliyordu.

   Sonuç olarak pist üzerinde güzel bir rekabet ortaya çıktı. Her ne kadar üşümüş, buz tutmuş ve yorulmuş olsak da, hepimiz pist üzerinde fazladan bir kaç tur atmaktan kendimizi alamadık.